Refleksoloji Masajı

Masaj Çeşitleri

Refleksoloji MasajıRefleksoloji masajı yüzyıllardır uygulanan popüler bir alternatif terapi şeklidir. Bu masaj türü, vücuttaki farklı organ ve sistemlere karşılık geldiğine inanılan ayaklar, eller veya kulaklar üzerindeki belirli noktalara baskı uygulanmasını içerir. Bu yazıda refleksoloji masajının tarihçesini, temel prensiplerini, sağlığa faydalarını ve bu tür bir terapi alırken alınması gereken önlemleri inceleyeceğiz.

Refleksoloji, kökeni eski Çin ve Mısır'a kadar uzanan eski bir şifa uygulamasıdır. Ayak, el ve kulaklardaki farklı noktaların vücuttaki farklı organ ve sistemlere karşılık gelmesi prensibine dayanmaktadır. Refleksoloji masajı, vücudun doğal iyileşme süreçlerini harekete geçiren ve genel sağlığı ve refahı artıran bu belirli noktalara baskı uygulamayı içerir. Diğer masaj türlerinden farklı olarak refleksoloji, yağ veya losyon kullanımını gerektirmez. Bunun yerine terapist refleks noktalarına baskı uygulamak için ellerini, parmaklarını ve başparmaklarını kullanır.

Şehir spa olarak bünyemizde deneyimli ve sertifikalı bayan masaj terapistleri ile refleksoloji masajı ( Ayak Masajı ) uygulaması yapmaktayız kaliteli masajın tek adresiyiz istanbulda en iyi ayak masajı yapan yer şehir spa daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Popüler Masaj Çeşitleri

Derin Doku Masajı

Derin Doku

Kronik ağrı ve sızılar ile boyun ve üst sırt sertliği, bel ağrısı, bacak kası gerginliği ve omuz ağrısı gibi alanlarda kullanılır derin doku masajı en iyisidir.

Sporcu Masajı

Sporcu Masajı

Bir spor etkinliği veya egzersiz öncesi masaj kasları ısındırmak ve esnetmek, spor veya egzersiz sonrası masaj ise kas ağrılarını gidermek için birebirdir.

İsveç Masajı

İsveç Masajı

Sırt kısmı bitince, bacaklarınızın arka kısmı, bacaklarınızın ön kısmı, kollar, boyun ve omuzlar şeklinde sertifikalı terapistler eşliğinde yapılır.

Köpük Masajı

Köpük Masajı

Keseden hemen sonra yapılan bir masaj türü. Hamamda ter attıktan sonra uygulanan kese gibi cildinizi ölü derilerden arındırır.

İstanbul Spa Wellness

Şehir Spa & Masaj Salonu Masaj satın alımlarınızda, Kapalı havuz kullanımı Ücretsiz, Buhar Odası, Hamam ve Sauna Kullanımı Ücretsiz. %100 Müşteri Memnuniyeti. Klasik Masaj. İndirimli Fiyatlar. Derin Doku Masajı, Bali Masajı, Köpük Masajı ve Daha Fazlası Hemen Randevu Alın.
İletişim
Bizi Arayın
Whatsapp
Bize Yazın